Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Dėl gyventojų informavimo!!!

2019-10-21

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas vertindamas esamą situaciją Alytaus savivaldybėje dėl degančių padangų bei galimo taršos į kitas savivaldybes, informuoja, kad pagal skelbiamą informaciją aplinkos apsaugos tinklapyje http://gamta.lt/cms/index oro užterštumas po gaisro Alytaus rajone pavojaus gyventojų sveikatai nekelia.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos gyventojams, gyvenantiems ir dirbantiems pavienėje pusėje nuo Alytuje degančių padangų gaisro vietos:

  • Jei jaučiate gyvenamojoje ar darbo aplinkoje diskomfortą (uodžią specifinį kvapą) degančių padangų turėtumėte pasišalinti iš teritorijų ypatingai besilaukiančios ar maitinančios motinos kartu su kūdikiais.

  • Reikėtų izoliuotis uždarose patalpose, sandariai užsidarius langus, duris.

  • jei patalpose yra mechaninė oro vėdinimo sistema, kondicionavimas ar rekuperacija, išjungti šių sistemų įrenginius.

  • Mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką.

  • Visus lauke esančius daiktus, su kuriais kontaktuojama (lauko baldus, automobilius ir pan.) gerai nuplauti.

  • Apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Atkreipiame dėmesį, kad deginamos padangos išskiria visą puokštę cheminių medžiagų iš kurių kenksmingiausios yra benz(a)pirenas, arsenas, švinas.Šias medžiagas žmonės gali ne tik įkvėpti, bet jos gali užteršti ir paviršinius vandenis, aplinką, patekti į gruntą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento paruoštas raštas Dėl gyventojų informavimo.

Aplinkos apsaugos agentūros 2019 m. spalio 17 d. oro kokybės tyrimų duomenys