Bažnyčios g. 2, Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Dėl vietinės rinkliavos mokesčio

2021-01-05

Baigėsi pirmieji Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokestiniai metai, kurie buvo kupini iššūkių, nežinomybės ir netgi chaoso. Kauno rajono savivaldybė apibendrino ir pateikia pasiektus rezultatus.

Vienas akivaizdžiausių teigiamų šios įvestos rinkliavos pasiektų rezultatų – „atliekų migracijos“ sumažėjimas. Sumažėjo bendro naudojimo konteinerių, stovinčių prie daugiabučių, apkrova, nes dalis individualių namų gyventojų, iki šiol nematę būtinybės tvarkyti atliekas taip, kaip numato teisės aktai, suprato pareigą susimokėti už savo atliekų sutvarkymą. Iš šių asmenų savivaldybė sulaukė didžiausių priekaištų.

Kauno rajono savivaldybė džiaugiasi, kad pavyko pasiekti išsikeltą tikslą – sumažinti taršos atliekomis mastą pakaunėje. Be to, pirmaisiais mėnesiais būdavo užsakoma ir po 70 vnt. konteinerių.

Įvedus vietinę rinkliavą buvo ir gyventojų pykčio, kurie papuolė į įvairiausias nemalonias situacijas dėl klaidų duomenų bazėse ar nebaigtų tvarkyti dokumentų. Pasitaikė ir tokių kuriozinių situacijų, pvz., kai pagal Gyventojų registro duomenis žmonės „apsigyveno“ pas kaimynus, nes pasikeitus adresams, gyventojų registre duomenys atitinkamai nebuvo pakeisti. Nepavyko išvengti situacijos, kuri pasitaikė be išimties visose savivaldybėse tik įsivedus Vietinę rinkliavą – dalis mokėjimų pranešimų buvo išrašytos jau mirusių žmonių vardu.

„Labai atsiprašome už tokias klaidas. Klaidų padarė ir programinė įranga netinkamai sujungusi duomenis iš skirtingų duomenų bazių, dėl ko buvo ir susidvigubinusių pranešimų. Tikime, kad kitais metais paruošti mokėjimo pranešimai bus tikslesni“, – sakė „Komunalinių paslaugų centro“ atstovai.

Primename, kad gyventojai, gavę neteisingai paskaičiuotą Vietinės rinkliavos mokestį už 2020 m., neturėtų nustebti radę duomenų tikslinimo rezultatus 2021 metais.

Dažniausiai pasitaikiusios klaidos, kurios gali lemti mokesčio už 2020 m. perskaičiavimą:

  • Vietinės rinkliavos kintamoji dalis turintiems individualų konteinerį paskaičiuota taikant mažesnį tarifą, nors asmuo neturėjo antrinių žaliavų (pakuočių) rūšiavimo konteinerio;
  • Vietinės rinkliavos kintamoji dalis buvo paskaičiuota vienam gyventojui, nors objekte deklaruota daugiau žmonių;
  • Vietinė rinkliava paskaičiuota pagal deklaruotų žmonių skaičių, nors gyventojai naudojosi individualaus naudojimo konteineriu, arba atvirkščiai;
  • Mokesčio mokėtojai, kurie turi sodų paskirties NT objektą ar garažą ir kurių mokėjimo pranešimas nepasiekė 2020 metais, turės mokestį susimokėti iš karto už du metus;
  • Pažymėtina, kad Sodų paskirties NT objektų savininkai, kurių sodų bendrijose metų pradžioje nebuvo bendro naudojimo konteinerių, nes sodų bendrijos pirmininkas neužtikrino tinkamo atliekų surinkimo, gali rašyti prašymus nuo atleidimo nuo mokesčio tuo laikotarpiu.

„Komunalinių paslaugų centras“ informuoja, kad dėl visų netikslumų daug mokėjimo pranešimų gali išeiti su eilute „nepriemoka“ arba „permoka“. Visus kilusius neaiškumus bus stengiamąsi išaiškinti kaip įmanoma operatyviau.

Primename mokesčio mokėtojams apie būtinybę pateikti dokumentus, įrodančius, kad NT objektu šiuo mokestiniu laikotarpiu nebuvo naudotasi. Seniūnijos pažymų ir elektros sunaudojimo pažymų „Komunalinių paslaugų centras“ laukia iki 2021 m. sausio 31 d. Dokumentus būtina pateikti, net jei nesinaudojimo NT objektu laikotarpis truks ir 2021 m. Nepateikus šių dokumentų 2020 m. mokestinio laikotarpio lengvata bus anuliuota.

Taip pat, asmenys, kurie deklaravo mažesnį faktinį gyventojų skaičių negu deklaruota Gyventojų registre, turi tikslinti duomenis ir nauju mokestiniu laikotarpiu. Pateikti dokumentai už 2020 m. negalios 2021 metams.