Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Domeikavos bendruomenės šventės "Rožinis vakaras" akimirkos

2018-08-27

Penktadienio popietę Domeikavos kaimas kvepėjo „Rožiniu vakaru“. Domeikavos gyventojai bei svečiai gausiai susirinkę prie Domeikavos Lietuvos kankinių bažnyčios išvydo neeilinę, originalią, iškilmingą, žaismingą, romantišką ir tuo pačiu kupiną staigmenų šventę „Rožinis vakaras“. Rožine spalva pasipuošusiems šventės svečiams pirmą kartą buvo pristatytas ir pašventintas unikalus statinys – saulės laikrodis. Tai paties šio kūrinio autoriaus Broniaus Maskeliūno dovana Domeikavai. O dovanų kaip ir dėkingumo vieni kitiems bei gerų emocijų „rožiniame vakare“ netruko.
Renginio pradžioje visi šventės svečiai ir dalyviai bendrai susivienijo giedodami Tautišką giesmę, o prie seniūnijos tuo tarpu buvo keliamos tris vėliavos: Lietuvos, Kauno rajono ir Domeikavos, kurių pašonėje pūpsojo įspūdingo dydžio akmuo su iškaltu simboliniu šimtmečio ženklu. Šis akmuo – tai dar viena dovana Domeikavai atkeliavusi iš ūkininkės Genovaitės Šapauskienės žemių. Himną vainikavo Lietuvos Šaulių sąjungos II-osios rinktinės iškilmingos salvės: „Už Lietuvą“, „Už Domeikavos žmones“, „Už Laisvę“.
Rožinio vakaro metu domeikaviškiai galėjo mėgautis gausia, įdomia, subalansuota įvairiems meno skoniams programa: pirmus šventės akordus pradėjo itin profesionalus ir autentiškas ansamblis „Ainiai“, vėliau programą tęsė Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės mėgėjų meno kolektyvai: „Džiaukis“ (vad. R. Banevičiūtė) bei „Domeikavos seklyčia“ (vad. V. Stunžėnienė), renginiui įsisiūbavus lietuviškais šlageriais daugelio kojas pramiklino energingas pop muzikos atlikėjų duetas „Metronomas“. Kol įsilinksminę žiūrovai šėlo prie scenos, ramesnieji grožėjosi tautodailininkų, amatininkų muge ar išbandė savo sugebėjimus nemokamose kalvystės bei keramikos edukacijose.
Šventėje netruko ir pramogų mažiesiems: vaikai galėjo siausti įspūdingo dydžio batute bei sudalyvauti muilo burbulų fiestoje kartu su linksmu personažu Kiškiu Piškiu, kurį vaikams dovanojo „Ekspress Market“ parduotuvių tinklas. Rodės taip sklandžiai ir linksmai įsibėgėjusio vakaro niekas negalėtų sugadinti, tačiau kaip liaudies išmintis byloja „prieš vėją nepapūsi“. Vos tik įsilinksminusiai miniai gausiais aplodismentais pasitikus vakaro žvaigždę charizmatiškąjį atlikėją Martyną Kavaliauską, grėsmingai apsiniaukęs dangus prapliupo gigantišku lietumi, ryškiausiais žaibais ir galingiausios vėtros gūsiais, kurie kilnojo ne tik organizatorių ir prekybininkų palapines, bet ir sceną. Tad visų žiūrovų ir organizatorių liūdesiui, renginio pabaigą vainikavo gamtos stichija.

Ramučių kultūros centro režisierė Aistė Rudavičienė.

Nuotraukos - Ramučių kultūros centro referentė Laura Eskertaitė.