Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Elektros skaitiklių rodmenų tikrinimas!

2014-05-02

Elektros skaitiklių rodmenis tikrins „Mano Būstas“ ir „Elektrovoltas“ darbuotojai

Nuo gegužės mėnesio dvi paslaugas teikiančios bendrovės – UAB „Mano Būstas LT“ ir UAB „Elektrovoltas“ – pradeda tikrinti elektros skirstymo bendrovės AB LESTO prižiūrimų elektros apskaitos prietaisų rodmenis. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad atvykę paslaugų teikėjo darbuotojai visuomet pateikia LESTO patvirtintą darbuotojo pažymėjimą, įgaliojantį tik nurašyti skaitiklio rodmenis.

    

Sutartis dėl elektros apskaitos prietaisų (skaitiklių) rodmenų patikrinimo paslaugos teikimo su rangovais LESTO pasirašė balandžio mėnesio pabaigoje. UAB „Elektrovoltas“ apskaitos prietaisų rodmenų nurašymo paslaugą teiks Klaipėdos ir Šiaulių regionuose, o UAB „Mano būstas LT“ – Vilniaus, Utenos, Panevėžio ir Kauno regionuose. Alytaus regione nuo pernai metų apskaitos prietaisų rodmenis tikrina UAB „Alytaus butų ūkis“ darbuotojai.

„Rangovų teikiamos apskaitos prietaisų rodmenų tikrinimo paslaugos jau apima visą LESTO veiklos teritoriją. Paslaugos nupirktos viešųjų pirkimų būdu, tai leido užtikrinti konkurenciją tarp įmonių ir bendrovei gauti priimtiniausią paslaugų kainą“, – teigia Sergejus Ignatjevas, LESTO Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius.

LESTO dalį nepagrindinės veiklos funkcijų išorės paslaugų teikėjams perduoda siekdama didinti efektyvumą ir mažinti išlaidas, orientuotis į pagrindines veiklas, bendrovei kuriančias didžiausią vertę. Perleidus planinio elektros apskaitos prietaisų rodmenų patikrinimo funkcijas paslaugų teikėjams, mažėja LESTO patiriamos išlaidos ir didėja efektyvumas.

Gyventojai turi būti apdairūs, kad į namus neįsileistų energetikais apsimetusių sukčių – kad gyventojams nekiltų abejonių dėl paslaugos teikėjų veiksmų teisėtumo, visi darbuotojai, tikrinantys apskaitos prietaisus, su savimi turi ir pateikia specialius pažymėjimus, patvirtinančius AB LESTO įgaliojimą atlikti elektros apskaitos prietaisų rodmenų patikrinimą.

„Apskaitos prietaisų rodmenis tikrinantys LESTO ar paslaugos teikėjų darbuotojai gyventojų niekuomet neprašo pinigų, netikrina gyventojų namų vidaus elektros tinklų ir jų neremontuoja – jie tikrina tik apskaitos prietaisų rodmenis. Vartotojai nepajus jokių elektros energijos tiekimo ir kitų LESTO paslaugų kokybės skirtumų, atvirkščiai – ilgainiui sudaromos prielaidos paslaugų kokybei gerėti, rangovams keliami aukšti reikalavimai“, – sako S. Ignatjevas.

Gyventojai gali gauti visą informaciją apie jų deklaruotus ar  apskaitos prietaisų patikrinimo metu užfiksuotus rodmenis – tereikia prisijungti prie savitarnos svetainės www.manoelektra.lt, visa informacija teikiama ir klientų aptarnavimo telefonu 1802.

Elektros apskaitos prietaisų rodmenų tikrinimo paslaugų įsigijimas rinkoje yra įprastas ir paplitęs kitose išsivysčiusiose Vakarų šalyse, pvz., Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje. Šias paslaugas rinkoje perka ir Estijos energetikos bendrovė „Eesti energija“.