Bažnyčios g. 2, Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Kauno rajono gyventojams – nemokami skiepai nuo gripo

2021-10-01

Kauno rajono savivaldybė kaip ir pernai kviečia savo krašto gyventojus registruotis nemokamam skiepui nuo gripo. Savivaldybės biudžeto lėšomis bus skiepijami Kauno rajono gyventojai, kurie nori pasiskiepyti, tačiau nepatenka į rizikos grupes. Taip pat skiepytis galės ir Kauno rajono įstaigų, įmonių, organizacijų darbuotojai.

Pernai nemokama vakcina nuo gripo pakaunėje buvo paskiepyta 1,5 tūkst. gyventojų. Iš viso 2020–2021 m. gripo sezono metu Kauno apskrityje sezonine gripo vakcina pasiskiepijo 48 133 asmenys, todėl Kauno rajono savivaldybė kviečia aktyviai skiepytis gripo vakcina ir šį sezoną.

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Veiksmingiausia gripo ir jo pasekmių kontrolės priemonė – skiepijimasis. Koronaviruso ir gripo infekcijos yra dvi skirtingos kvėpavimo takų infekcijos, nuo kurių galima apsisaugoti pasiskiepijus. Svarbu žinoti, kad tarp šių dviejų vakcinų būtina išlaikyti 2 savaičių intervalą.

Primename, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų įsigyta vakcina kasmet nemokamai skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni gyventojai; nėščiosios; asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Rizikos grupėms priklausantys gyventojai dėl skiepų turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Gyventojai, kurie nepatenka į rizikos grupes ir nori pasiskiepyti gripo vakcina registruotis gali:

paskambinę į Kauno rajono savivaldybės administraciją tel. 8 601 92 398 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.);
užpildę internetinę registracijos formą: https://docs.google.com/forms/d/1tUdXOfYoS7zuzFOqz3luVgO-WgDqn6JQGgF98TJgzWM/viewform?edit_requested=true

Taip pat kviečiame visas Kauno rajono savivaldybės įmones, įstaigas, organizacijas būti socialiai atsakingomis ir prisidėti prie sergamumo sezoniniu gripu mažinimo, skiepijant darbuotojus darbdavio lėšomis.

Įstaigos ir įmonės, kurių darbuotojai pageidauja skiepytis, turi registruotis internetu:  https://docs.google.com/forms/d/1wWOEvXI65FW2napjU2pz20ebvV3JhKfTcH6Dm9QUUoA/viewform?edit_requested=true

Registracija vykdoma nuo 2021 m. rugsėjo 27 d. iki 2020 m. spalio 8 d.