Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Oninių akimirkos

2014-07-30

Liepos 26 –osios vakarą ne tik orą kaitino kaitri vasaros saulutė, bet ir smagiai nusiteikusi Voškonių bendruomenė. Tradicinėje tapusioje Oninių šventėje buvo ne tik pasveikintos Onos, Onutės ir Onytės, bet ir pagerbta jau iš naujo derliaus iškepta duonelė. Juk mūsų senoliai šią dieną laikė rugiapjūtės ir didžiųjų darbų pabaigos diena. Tai ir prinokimo šventė, kai jau viskas subrendo ,sunoko, prisirpo, tad belieka tik pasidžiaugti užderėjusiu derliumi ir pabūti visems draugėje.

Su nuoširdžiausiais  sveikinimais Onutėms ir linkėjimais bendruomenei, duonelę, kaip bendrumo, skalsos, stiprybės simbolį, padalino Domeikavos seniūnė Lina Stragienė.

Tautos tradicijas, žmonių darbštumą, pagarbą žemei ir jos gėrybėms, savo dainose atskleidė Ramučių kultūros centro etno specialistė Jolanta Balnytė. Taip pat skambėjo voškoniečių moterų ansamblio dainos, liaudiškos kapelos ,,Girnapusė‘‘ linksmos melodijos ir atlikėjo A. Maniko estradinės dainos.

Šventėje netruko ir sportinių varžybų. Jaunimas aktyviai dalyvavo krepšinio bei šaškių turnyruose, o virvės traukime dalyvavo ir vyrai, ir moterys, ir vaikai.

Besišypsantys , pakilia nuotaika šventės dalyviai džiaugėsi susibūrimu ir bendryste su savo kaimo žmonėmis.