Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Renginio "Geriausias vitaminas - teatras" akimirkos

2017-05-15

Gegužės 13 d. fanfarų trimitais buvo paskelbta VIII–ojo respublikinio vaikų teatrų festivalio „Geriausias vitaminas – teatras“ pradžia. Linksmieji paršeliai pristatė festivalio sumanytoją ir organizatorę, režisierę H. S. Šumilaitę. Vaikystės pomėgiai ir fantazijos, išradingumas ir susimąstymas – visko buvo pristatytuose keturiuose festivalio spektakliuose. Šventę pradėjo šeimininkai: Ramučių kultūros centro Voškonių  laisvalaikio salės  vaikų teatras „VitaminasT“ parodę premjerinį spektaklį, skirtą patiems mažiausiems, „Trys paršiukai“.

Pirmą kartą festivalyje dalyvavo neseniai susikūręs Raudondvario kultūros centro Užliedžių laisvalaikio salės vaikų ir jaunimo  teatras (rež. Nida Glebauskaitė). Jų orginalus, pilnas fantazijos spektaklis „Nykštukai nykštukai, melagiai pilyje ir viskas apie tai ir ne...“ sulaukė griausmingų mažųjų žiūrovų plojimų, o viena šio teatro aktorė Goda Skaisgirytė, vaidinusi žiurkę, buvo išrinkta  geriausia artiste mergaite.

Mūsų ištikimi draugai, dalyvaujantys nuo pat pirmojo festivalio, Seinų lietuvių gimnazijos „Žiburys“ teatras „Dusaldukas“ šį kartą parodė spektaklį pasaką pagal A. Liobytę „Trys negražios karalaitės“ (rež. Janina Maciukonienė). Šis spektaklis vienbalsiai buvo pripažintas geriausiu, o aktorius Jokūbas Karpeckas išrinktas geriausiu festivalio aktoriumi.

Pirmą kartą festivalyje dalyvavo ir buvusio voškoniečio Jono Grabausko įkurtas Prienų rajono, Stakliškių gimnazijos skautų teatras „Pykšt-pokšt“. Jie parodė spektaklį „Žvaigždžių vaikas“ pagal A. Gudaitį. Tai buvo pirmas, bet tikrai neprisvilęs, jaunųjų artistų „blynas“.

O kol patys artistai rinko labiausiai patikusį spektaklį bei artistus, mažiesiems žiūrovams koncertavo jų bendraamžiai iš Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos dainuojamosios poezijos būrelio (vadovai N. ir S. Forman). Žinoma, kaip ir visada po darbų gera pasišokti bei susirasti naujų draugų, juk mus visus vienija vienas žodis – TEATRAS...

Voškonių laisvalaikio salės meno vadovė S. Šumilaitė