Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Rudens sambarių 2015 akimirkos

2015-09-07

Rugsėjo 5 d. (šeštadienį) Raudondvario dvaras viliojo rudens gėrybėmis, dainomis ir šokiais – čia vyko tradicinė Kauno rajono bendruomenės šventė „Rudens sambariai 2015“.

Sambarių pavadinimas mena senas baltiškas tradicijas, kai rugsėjo pabaigoje, per rudens lygiadienį, mūsų protėviai džiaugdavosi derliumi, vaišindavosi alumi, taip garbindami  Alutinį, o kitai dievybei – Žemininkui aukodavo gyvulių.

Pakaunės ūkininkai stengiasi puoselėti senąsias tradicijas, tačiau dėl praktinių sumetimų rudens lygiadienį švenčia šiek tiek anksčiau, kai lietus dar ne taip merkia ir galima pasidžiaugti geresniais orais.

Šiemet visos 25 rajono seniūnijos stengėsi kuo išradingiau pristatyti šių metų derlių ir savo krašto privalumus, rengė pramogas.

„Rudens sambariai“ yra visos bendruomenės šventė, tačiau daugiausia dėmesio joje skiriama žemdirbiams. Kauno rajono vadovai apdovanojo gražiausiai tvarkomų sodybų konkurso nugalėtojus, aktyviausius, bendruomeniškiausius ūkininkus.

Sambariai tradiciškai atskleidžia kolektyvinį alaus gaminimo būdą ir vartojimą. Šiemet sambarių alų, sunešę po saują visų rūšių grūdų, pagamino neveroniškiai. Šio ypatingo gėrimo statinaitė putojo „Juodojo gandro“ palapinėje.

Dvare buvo galima paragauti kaimiškų sūrių, naminės duonos, medaus, skilandžių, dešrų, kitų gardumynų. Šventės globėjas meras Valerijus Makūnas su žmona Aurelija svečius vaišino specialiu troškiniu.

Savo išmonę rodė ne tik ūkininkai, amatininkai, saviveiklininkai, bet ir TV projekto „Virtuvės mitų griovėjai“ komanda. Buvo gaminami ledai su azote keptais pieno trupiniais ir aviečių antpilu, kiti gardėsiai.

Dvaro parke vyko šeimų sporto turnyrai, liaudiški žaidimai. Vėliau nugriaudėjo grupės „Rondo“ ir Vytauto Šiškausko koncertas.