Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Sakralinės muzikos festivalio Domeikavoje akimirkos!

2017-06-16

Sakralinė muzika Domeikavoje skambėjo 3D formatu

Birželio 14-tos dienos pavakarę jau penktą kartą Domeikavos kankinių bažnyčios skliautais nuskambėjo sakralinis chorų festivalis „Sacrum convivium“, skirtas Gedulo ir Vilties dienai minėti. Savo galingais balsais renginį papuošė svečių chorai: Vievio mišrus choras „Con Moto“ (vadovė Audronė Stepankevičiūtė) ir Kauno miesto Tautos namų mišrus choras „Diemedis“ (vadovas Audrius Petrauskas). Festivalio šeimininkai ir sumanytojai – Domeikavos choras „Versmė‘ (vadovė Rasa Endriukaitienė).

Gražiausi kūriniai, skirti išreikšti Tėvynės ilgesiui ir meilei, suskambėjo iš netikėčiausių bažnyčios vietų: virš altoriaus,  iš šoninio ir galinio balkonų. Renginio idėja „muzika skambanti 3D formatu, apjungianti muzikos, dainos ir žodžio sintezę“ pasiteisino, mat veiksmas vyko iš visų keturių žiūrovui pusių.   Sakralią muziką apjungė aktoriaus Rido Žirgulio skaitomi tremties prisiminimai, memuarai, o muzikos sintezės dalį „išpildė“ birbynininkas Remigijus Marma.

Pabaigoje visi chorai susijungė „Širdžių kalboje“ į galingą bendrą dainavimą, išreiškiantį stiprią mūsų tautos dvasią, o Domeikavos gimnazijos šauliai įteikė po bijūno žiedą tremtiniams. Negriaunant nusistovėjusių tradicijų, buvo padėtas ąžuolo vainikas prie paminklo, skirto tremties aukoms.

Renginį iš dalies finansavo Kauno rajono savivaldybė, o organizatoriai Ramučių kultūros centras pažadėjo, jog kitais metais šis festivalis bus dar didesnis, dar iškilmingesnis, nes jis jau dabar įtrauktas į Lietuvos šimtmečio programos veiklas.

Ramučių kultūros centro meno vadovė
Rasa Endriukaitienė