Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523, 8 37 477 513
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Svarbu! Informacija gyventojams dėl gyvenamosios vietos deklaravimo

2018-01-18

Dėl gyvenamosios vietos deklaravimo ir asmenų įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojus LR gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo Nr. VIII-840 pakeitimo įstatymui, asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, per 3 mėn. privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba deklaravimo įstaigai pateikti prašymą įtraukti juos į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą. Šis reikalavimas netaikomas šio įstatymo 1 str. išdėstyto Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 6 str. 1 dalies 3, 4, 5 punktuose nurodytiems asmenims.

Siekiant, kad Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatos būtų įgyvendinamos tinkamai ir sklandžiai, prašome Jūsų kuo plačiau informuoti gyventojus, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. nebelieka gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitos.

Tie asmenys, kurie iki 2018 m. sausio 1 d. buvo įtraukti į šią apskaitą ir kurie dėl ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos, privalo kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę (seniūniją) ir pateikti prašymą įtraukti juos į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

Šie asmenys, nurodę savo socialinius, ekonominius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje (pvz., tai, kad dirba, mokosi, gauna specializuotas sveikatos paslaugas ir kt.) bei kartu su kita būtina informacija nurodę savo faktinės gyvenamosios vietos adresą, bus įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą toje savivaldybėje 12-ai mėnesių. Jei per nurodytą terminą šie asmenys nedeklaruos savo gyvenamosios vietos ar nepakeis faktinės gyvenamosios vietos, jei privalės vėl kreiptis į savivaldybę su analogišku prašymu. Jei toks prašymas nebus pateiktas, tokie asmenys bus išbraukiami iš gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitos.

Ypatingą dėmesį prašytume skirti socialinę atskirtį patiriantiems asmenims – benamiams, kurie pagal naują redakciją, teikdami prašymą įtraukti juos į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, turi nurodyti įstaigos ar organizacijos, teikiančios jiems socialines paslaugas, adresą. Tai būtų įvairių juridinių asmenų, per kurias prireikus benamiai būtų pasiekiami, adresai. Labai svarbu tokiems asmenims laiku suteikti informaciją jiems suprantamu būdu ir, esant galimybei, padėti benamiams tinkamai įvykdyti įstatymo nustatytą pareigą.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos raštas Nr. 1D-35