Bažnyčios g. 2, Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimas

2022-05-06 13:00 val.

Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 2022-ieji paskelbti ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. 1972 m. pradėtas leisti leidinys griežtos cenzūros, propagandos ir laisvos spaudos draudimo sąlygomis buvo platintas net 17 metų, jam pavyko pralaužti geležinę uždangą ir skelbti pasauliui apie tikrąją padėtį Lietuvoje.
Kaip ir praėjusiais metais, šia ypatinga proga kviečiame jus į Domeikavoje esančią pogrindžio spaustuvę „ab“.
13 val. oficiali renginio dalis: sveikinimo kalbos, Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos jubiliejinių metų paminėjimas. Prisiminimais dalinsis Jo Eminencija kardinolas Sigitas Tamkevičius bei knygnešių ainis Julius Proškus. Šventinę nuotaiką palaikys atlikėjų pasirodymai.
Viso renginio metu pogrindžio spaustuvėje „ab“ bus demonstruojama Vytauto Didžiojo karo muziejaus vaizdo medžiaga, skirta Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos 50-mečiui ir kardinolo Sigito Tamkevičiaus SJ kunigystės 60-mečiui.
18 val. kviečiame jus pasinerti į gyvo veiksmo ir vaidmenų žaidimą „Spaustuvės detektyvas“, kuris vyks autentiškoje pogrindžio spaustuvės erdvėje ir muziejaus ekspozicijoje. Jums teks išnarplioti detektyvinę mįslę, kuriai išspręsti prireiks gudrumo ir žvitrios akies. Apklausdami veikėjus bei spręsdami jų užduotis bandysite išsiaiškinti, kas atsitiko, o taip pat iš arčiau susipažinsite su muziejumi.
Žaidime galite dalyvauti tiek po vieną, tiek komandomis, nusiteikite bent dalį laiko praleisti lauke.
REGISTRACIJA TIK ŽAIDIMUI: https://forms.gle/EnCsH8L4V2cajYtw9
* Šiuo metu iki renginio vykdoma išankstinė dalyvių registracija šios formos pagalba. Maloniai prašome pildyti ją, kad iš anksto žinotume dalyvaujančių žmonių skaičių.
Paskubėkite – vietų skaičius ribotas!