Bažnyčios g. 2, Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

"Žiūrėdama viena į kitą" Eglė Švedkauskaitė (Lietuva)

2022-08-10 19:00 val.


„Žiūrėdama viena į kitą“ – performansas, tiriantis moters perspektyvą scenos ir vizualiojo meno lauke bei nesibaigiantį savęs įteisinimo procesą. Čia susitinka keturios asmenybės: Eglė Gabrėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Justina Mykolaitytė ir Veronika Šleivytė (1904-1998). Pastarosios buvimas, lyg migla, tvyro tarp besidauginančių gyvai filmuojamų vaizdų ir atlikėjų ištariamų bei išdainuojamų žodžių. Kaip pasakoja performanso kūrėjai, Veronikos Šleivytės biografijos ir kūrybos tyrinėjimai jiems suteikė impulsą pažinti savo kintančias ir tekančias tapatybes, žiūrėti į savo pačių atvaizdus, ieškančius santykio su mumis, o mūsų su jais, ir dokumentuoti save bei klausti, ar to pakanka. „Jūsų akivaizdoje mes leidžiamės į visiškai atvirą savęs pažinimo kelią“, – teigia kūrėjai.
∙∙
Pasirodymai vyks:
Rugpjūčio 10 d. 19:00 val.
Veiksmo vieta: Domeikavos laisvalaikio salė, Bažnyčios g. 3, Domeikava, Kauno r.
Rugpjūčio 11 d. 19:00 val.
Veiksmo vieta: Ramučių kultūros centro prieigos, Centrinė g. 26C, Ramučiai, Kauno r.
Rugpjūčio 12 d. 19:00 val.
Veiksmo vieta: Kulautuvos pagrindinės m-klos sporto salė, Lelijų g. 15, Kulautuva, Kauno r.
Bilietai: https://kakava.lt/.../festivalis-contempo.../2637/6573
Rekomenduojamas amžius: N-16
Trukmė: 50 min.
∙∙
Eglė Švedkauskaitė (g. 1994) - jaunosios kartos teatro kūrėja, aktyviai dirbanti Vilniuje. Savo debiutu laiko spektaklį “Žmogus iš Žuvies” (VJT, 2020), nors jau diplominiai jos spektakliai kurį laiką buvo rodomi Lietuvos rusų dramos teatre. Už “Žmogaus iš Žuvies” režisūrą ji nominuota Auksiniam scenos kryžiui Jaunojo menininko/menininkės kategorijoje. Per du metus Švedkauskaitė sukūrė kelis skirtingas teatrinės raiškos formas nagrinėjančius spektaklius: “Sieros magnolijos” (LNDT, 2022) , “Jauno žmogaus memuarai” (VJT, 2022) ir performansą “Žiūrėdama viena į kitą” (VšĮ Bilietų nėra, 2021). Visus šiuos darbus vienija atminties, prisiminimų temos, gilinimasis į savo šalies ir jos žmonių praeitį bei jos paliktus pėdsakus šiandienoje.
Ieškodama kaip išplėsti tradicinio, scenoje vykstančio spektaklio ribas ir įkvėpta dailininkės bei fotografės Veronikos Šleivytės asmenybės, Eglė Švedkauskaitė subūrė komandą, kuri dirbdama kolektyviniu principu tyrinėjo moters perspektyvą meno lauke. Pasak Švedkauskaitės, buvo ieškoma būdo kaip papasakoti apie moterį menininkę nebandant jos suvaidinti ar atkurti jos gyvenimo, todėl performanso kūrėjai atsigręžė patys į save. Taip atsirado Elžbietos Latėnaitės, Justinos Mykolaitytės ir Eglės Gabrėnaitės trio, kuris apsuptas žiūrovų lygina, užčiuopia ir analizuoja savo ir Šleivytės patirtis ir gyvenamąjį laiką.
Kūrybinė komanda: Eglė Gabrėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Justina Mykolaitytė, Eglė Švedkauskaitė, Ieva Kotryna Skirmantaitė, Ona Juciūtė, Agnė Matulevičiūtė, Monika Baranauskaitė, Julius Kuršys, Mantas Stabačinskas, Giedrė Bagdžiūnaitė, Dalija Kaukėnaitė, Vytautas Narbutas
∙∙
Performanso sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.
ConTempo festivalis – Kaunas 2022 programos dalis. Visa festivalio programa: www.contempofestival.lt