Bažnyčios g. 2, Domeikava, Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Aplinkos projektai Kauno rajone: idėjas siūlys gyventojai, finansuos savivaldybė

2021-03-25

Kauno rajone startuoja dalyvaujamojo biudžeto programa, padėsianti pagerinti gyvenamąją aplinką ir labiau įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimo procesą. Šiai programai pritarė vasario 25 d. posėdžiavusi savivaldybės Taryba. Priemonei įgyvendint išiemet numatyta 50 tūkst. eurų suma.

„Viešųjų erdvių tvarkymas, ypač urbanizuotose vietovėse, yra ypač aktuali problema. Kauno rajono žmonės labai bendruomeniški, todėl neabejoju, kad sulauksime įdomių siūlymų“, – tvirtino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Dalyvaujamasis biudžetas (DB)–tai būdas, kai savivalda kartu su gyventojais sprendžia viešųjų lėšų panaudojimą: visi gali siūlyti idėjas, už jas balsuoti ir išrinkti geriausią.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė Jolanta Malinauskaitė sakė, kad pagal Tarybos patvirtintą tvarkos aprašą bus paskelbtas kvietimas teikti paraiškas. Komisija įvertins siūlymų tinkamumą, po to nuasmenintos projektų idėjos su vizualizacijomis bus patalpintos www.krs.lt svetainėje.Už jas elektroniniu būdu galės balsuoti Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravę, ne jaunesni kaip 16 metų gyventojai. Daugiausiai balsų surinkusias idėjas už numatytą 50 tūkst. eurų sumą įgyvendins Kauno rajono savivaldybė.

J.Malinauskaitė tvirtino, kad dalyvaujamasis biudžetas yra vienas sėkmingiausių savivaldos plėtojimo mechanizmų.Pirmą kartą jis buvo įdiegtas 1989 m. Porto Alegrės savivaldybėje, Brazilijoje. Tai buvo viena iš priemonių, padėjusių mažiau pasiturintiems piliečiams gauti daugiau lėšų viešiesiems reikalams.

Šiuo metu DB metodą taiko maždaug tūkstantis JAV ir apie 500 Europos savivaldybių, Lietuvoje – devynios.

„Patirtis parodė, kad piliečių įtraukimas į procesų valdymą ugdo pilietiškumą ir stiprina demokratiją“, –tvirtino J. Malinauskaitė.

Pilotinis projektas Kauno rajone prasidės informaciniu renginiu, kuris dėl karantino ribojimų vyks virtualioje erdvėje. Į DB informacinį renginį bus pakviesti vietos bendruomeninių organizacijų lyderiai, seniūnai, seniūnaičiai, seniūnijų darbuotojai ir visi pilietiški gyventojai.

Renginys vyks kovo 31 d., 15-17 val. Jo metu bus pristatytas Kauno rajono gyventojų iniciatyva teikiamų projektų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektinių idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas, paraiškos ir priedų pildymo reikalavimai.

Renginyje dalyvaus Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, apie DB užsienyje ir Lietuvoje kalbės Transparency International Lietuvos skyriaus atstovai, patirtimi dalinsis Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovas Renaldas Kulikauskas, Alytaus miesto vartų idėjos autoriai. Renginį moderuos Kauno rajono savivaldybės žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Tomas Didžiulis.

Kviečiame jus į konstruktyvią diskusiją apie programos įgyvendinimą ir, žinoma, tikimės renginio metu sulaukti jūsų klausimų.

Norėdami prisijungti prie nuotolinio renginio, paspauskite čia. 

Renginys bus įrašomas, todėl šį renginį, gyventojai galės žiūrėti jiems patogiu metu https://www.krs.lt/gyventojams/dalyvaujamasis-biud%C5%BEetas/

Daugiau informacijos tel. +37062066223, arba el.p. jolanta.malinauskaitė@krs.lt