Bažnyčios g. 2, Domeikavos k., Domeikavos sen., Kauno raj.
Tel.: 8 37 477 523
El. p.: seniunija@domeikava.krs.lt
Kaip mus rasti?

Teritorija

Domeikavos geografinė padėtis ir kraštovaizdis

Domeikava yra didžiausia Lietuvoje kaimo statusą turinti gyvenvietė. Ji įsikūrusi dešiniojo Neries upės kranto kalvagūbryje, iškilusiame 70-80 metrų virš jūros lygio. Rytuose seniūnijos teritorijos žemių krantus skalauja Neris, pietuose teritorija remiasi į autostradą Vilnius-Kaunas-Klaipėda, vakaruose - į Varluvos-Babtų ir Veiveriškių miškus, šiaurėje - į Lapių seniūnijos žemes. Teritorijos plotas - 5 787,5 ha, jo 57,2 procento sudaro žemės ūkio naudmenos, 39,1 procento - miškai, 0,1 procento - vandenys, 3,6 procento - kitos paskirties plotai.

Puiki krašto geografinė padėtis - jis plyti Lietuvos centre, šalia Kauno miesto. Šios aplinkybės lėmė, kad čia susiformavo gera kelių infrastruktūra: pietiniu teritorijos pakraščiu nutiesta magistralė Vilnius-Klaipėda, per vidurį jos žemių nuvingiuoja respublikinės reikšmės kelias Kaunas-Vandžiogala-Panevėžys, rytiniu pakraščiu palei Nerį driekiasi kelias Kaunas-Kulva-Jonava.

Pati įspūdingiausia Domeikavos krašto puošmena – antroji pagal didumą Lietuvos upė Neris, seniau vadinta Vilija, kilpinėjanti palei seniūnijos žemių rytinį pakraštį. Gilioje senovėje galingi jos vandenys graužėsi ir ardė dešinįjį slėnio pakraštį, taip papuošdami kraštovaizdį įvairiausių formų kalvų ir kalvelių margumynu. Ilgainiui šlaitų augmenija, perkopusi kalvas, įsiliejo į Neries ir Nevėžio tarpupyje žaliavusios sengirės masyvą. Iš to didžiojo miško, gausių balų ir pelkių vandens pertekliaus maitinami, Neries link skubėjo upeliai ir upeliukai, savo išgraužtais slėniais ir raguvomis raižydami ir taip kuprotą panerių krašto paviršių. Tikėtina, kad tokį kraštovaizdį išvydo pirmosios medžiotojų ir žvejų bendruomenės, prieš keletą tūkstančių metų apsigyvenusios šioje gamtos turtų dosnioje žemėje.

Teritorija